Velika planina je zanimiva destinacija za vse generacije in obiskovalcu približa življenje ljudi nekoč. Je idealna izbira tako za družine kot kolektive, ki bi želeli preživeti dan v neokrnjeni naravi. Drugi del programa vsebuje ogled Kamnika in spoznavanje njegove srednjeveške zgodovine in arhitekture. Program se dopolnjuje s številnimi aktivnostmi, ki so na voljo in se prilagajajo relaciji prihoda udeležencev.
Slovenija – odhodna mesta glede na potrjene prijave
15 minut pred objavljeno uro odhoda
Spoznajte Veliko planino, ki ohranja naše ljudsko in zgodovinsko izročilo in velja za najvišje pastirsko naselje v Evropi. Velika planina je visokogorska planota v Kamniško-Savinjskih Alpah, blizu Kamnika, ki ga bomo spoznali ob zanimivem sprehodu skozi staro mestno jedro.
Dodatne opcije doživetij najdete na tej povezavi.
Velika planina je visokogorska planota v Kamniško-Savinjskih Alpah, blizu Kamnika, ki ga bomo spoznali ob zanimivem sprehodu skozi staro mestno jedro.
Prihod v Kamnik z zanimivim starim srednjeveškim mestnim jedrom. Osrednji del starega mestnega jedra predstavlja Mali grad, okrog njega pa se nahajajo Glavni trg, Samostanska ulica, Šutna, Sadnikarjeva ulica, Trg svobode, Prešernova ulica, Maistrova ulica, Frančiškanski trg … Po ogledu mestnega jedra se bomo sprehodili še mimo rojstne hiše pesnika in generala Rudolfa Maistra, ki se je tukaj rodil leta 1874.
Sledi odhod na Veliko planino, ki je ena od najbolj priljubljenih destinacij za družine in tiste, ki si vzamejo čas za sožitje z naravo in si ogledajo zanimivo etnološko zapuščino. Nedvomno se bomo ob obisku Velike planine naužili čistega zraka.
Vstopili bomo v nihalko proti vrhu planine in se sprehodili do atraktivnega pastirskega naselja, ki je zaščitni znak Velike planine. V pastirski vasici (naselju), bomo spoznali veliko starih običajev in uživali ob čudovitih razgledih na naravo in stare bajte, ki nam bodo pripovedovale svoje zgodbe. Pastirsko naselje je eno redkih ohranjenih naselij v Evropi, zaživi pa v mesecu juniju, torej času našega obiska.
V eni od teh bajt, kjer je bival Andrej Preskar, zato je danes ta bajta poimenovana Preskarjev muzej. Muzej je prepoznaven že po svoji zunanjosti in stoji na mestu, stare bajte, ki je bila tik pred koncem druge svetovne vojne požgana. Ob ogledu Preskarjevega muzeja si bomo ogledali številne eksponate, ki pričajo o življenju pastirjev v ne tako davni zgodovini. V muzeju si bomo tudi primerek posebnega sira trinča, ki je značilen za Veliko planino.
V idilični naravi si bomo vzeli nekaj prostega časa in se prepustili edinstvenem ambientu, sprehodom ali pokušinam tradicionalnih pastirskih dobrot v bližnji gostilni Zeleni rob.
Spust iz Velike planine in vožnja proti domu v popoldanskih urah.
Prednost vseh naših ponudb je prilagodljivost, saj za organizirane skupine pripravimo ponudbo, ki jo v celoti prilagodimo naročniku.
V primeru razpisnih terminov se program prilagaja tudi sezoni in specifikam, ki veljajo za tisti letni čas.